loader image

Will Baddeley Deadwood Workshop Part 1

by | dec 2, 2015 | Yama Bonsai | 0 comments

Vrijdag 20 November 2015 was het weer zover een week waar Yama bonsai Studio met vreugde naar uitkijkt.

 

Het begon met naar de luchthaven te rijden om mijn goede vriend Will Baddeley op te halen.

 

Terug op het thuisfront stond ons al een lekkere maaltijd op te wachten zodat we daarna de studio klaar konden maken voor de eerste workshop zaterdag.

 

Na enkele biertjes en diepe gesprekken gingen we op tijd slapen om de volgende dag goed te starten!

 

 

 

 

 

 

Zaterdag rond 9.30 kwamen de deelnemers aan, na een kop koffie kon de dag beginnen met elke boom door iedereen samen te bespreken over welke mogelijke voorzijde en hoe we het dood hout konden verbeteren.

 

Hierin legde Will ook technieken van dood hout bewerking uit en welke tool hij hiervoor gebruikte.

 

Nadat elke boom was besproken kon iedereen aan de slag onder begeleiding van Will, hij ging met de klok mee iedereen af om zijn kennen en kunnen te tonen tot op het einde.

 

Een dagje hard werken maar met veel plezierige en leerrijke momenten.

 

 

 

 

 

 

 

 

Enkele tips voor dood hout te bewererken:

 

Als je powertools gebruikt, hou deze ALTIJD met 2 handen vast!

 

Zet oog bescherming, en ook als het nodig is een mondkapje (tegen jinvloeistof, fijnstof,..)

 

Mooi dood hout is nooit op 1 dag klaar, verwacht niet meteen een top resultaat!

 

Bij enkele resultaten werden de ruwe lijnen gelegd om het hout erna een jaar te laten drogen zodat volgend jaar het detail werk kan worden gemaakt.

 

 

 

Andere waar weer wel detailwerk in gebracht kon worden, moesten wachten om te preserveren met jin vloeistof of hout verharder om het weer en tijd een mooie craquelé in het dood hout te geven.


 

 

 

 

 

 

 
 

De meeste de Zaterdag de workshop volgden hadden zich ook ingeschreven voor Zondag, Word vervolgd!!! Resultaten zie je in de volgende blogpost.

Share our post:

Productcategorieën

0
YOUR CART
  • No products in the cart.